Projekt „Innowacyjny kompaktowy oświetlacz UV do terapii schorzeń dermatologicznych” w ramach Działania 1.2 - Badania celowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Product Image

Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Działanie 1.2 - Badania celowe

Projekt: „Innowacyjny kompaktowy oświetlacz UV do terapii schorzeń dermatologicznych”

Beneficjent: IPT Advanced Sp. z o. o.

Kwota całkowita: 3 091 027, 89 PLN

Kwota dofinansowana: 1 919 891, 00 PLN

Celem projektu jest opracowanie innowacyjnego, kompaktowego oświetlacza UV, który da możliwość skutecznej terapii schorzeń dermatologicznych – w szczególności bielactwa i łuszczycy.

Problem chorób skóry dotyczy znacznej części społeczeństwa. Osoby chore na bielactwo stanowią 1-2% populacji, zaś łuszczycą dotkniętych jest 2-4% ludzi na świecie. Dzięki przeprowadzonym pracom badawczym zostanie opracowana lampa UV, która pozwoli na skuteczną walkę z tymi schorzeniami. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych źródeł światła zostanie stworzone urządzenie, które jednocześnie będzie skuteczne, wygodne w użyciu i bezpieczne dla użytkownika, co w połączeniu z przystępną ceną da możliwość leczenia większej ilości odbiorców, w tym użytkowników domowych. Chcemy stworzyć oświetlacz UV, który będzie zarówno kompaktowy, jak i intuicyjny w obsłudze, a także zapewni precyzyjną kontrolę naświetlanego obszaru i czasu naświetlania.

Opracowanie kompaktowej lampy UV wykorzystującej innowacyjne źródła światła pozwoli na poprawienie rezultatów leczenia pacjentów przy znacznym obniżeniu potencjalnych kosztów urządzenia. Pozwoli to na dotarcie do szerszej grupy odbiorców i zachęci większą liczbę osób do leczenia.

rpo.lubelskie.pl
mapadotacji.gov.pl

Szacowania dotyczące projektu


Zapytanie ofertowe dotyczące projektu


  1. Aparatura
  2. Materiały
  3. Usługi/Ekspertyzy
  4. Zatrudnienia